Znajdujące się niemal idealnie po drugiej stronie globu wyspy Fidżi z pewnością należą do wyjątkowych kierunków podróżniczych. Ten niesamowity archipelag położony jest w samym sercu Oceany Spokojnego. Składa się z ponad 300 wysp i 500 wysepek, z czego aż ponad setka jest całkowicie niezamieszkana. Jest co odkrywać! A co oferują te wszystkie wyspy? Chciałoby się powiedzieć, że wszystko, czego dusza zapragnie, ale to chyba jednak nie do końca byłoby prawdą. Pewne jest natomiast, że każdy znajdzie tutaj coś dla siebie.

Jako tropikalne wyspy w pierwszej kolejności Fidżi powinno skojarzyć się z pięknymi plażami i obłędnie błękitną wodą. I słusznie. Piaszczystych plaż tutaj nie brak. Można więc spędzić wakacje wypoczywając błogo na białym piasku, gdzie szumią fale oceanu, palmy dają cień i trochę chłodu w palącym słońcu, kolorowe drinki z parasolkami się nie kończą, i człowiek czuje się jak w raju. Dla tych nieco bardziej aktywnych są oczywiście też sporty wodne - pływanie, surfing, nurkowanie, czy snorkeling są na wyciągnięcie ręki. Wyspy archipelagu Fidżi otoczone są rafą koralową, jest więc mnóstwo cudów do oglądania pod wodą - koralowce i rozgwiazdy, ale też setki kolorowych rybek, a nawet olbrzymie manty - to dopiero przeżycie!

Wyjazd na Fidżi może stać się też kulinarną ucztą. Ponieważ import jedzenia wypada bardzo drogo, większość tego, co można spożyć w restauracjach na wyspie to lokalne, świeże produkty. Nie zabraknie na talerzu owoców morza, ryb, kokosów i innych tropikalnych owoców. Do popicia zaś - chłodne orzeźwiające drinki, z procentami lub bez.
 

Kliknij - Planetescape.pl - i zobacz ofertę najlepszej wycieczki na Fidżi! 


Natomiast jeśli najdzie was ochota, aby zobaczyć jak najwięcej wysepek dookoła, na Fidżi nietrudno znaleźć wycieczki łodzią. Może to być Island Hopping, czyli całodniowa wycieczka, w czasie której przepływać będziecie z wyspy na wyspę odkrywając coraz to nowe piękne plaże, cudowne laguny, niesamowite miejsca do nurkowania i inne atrakcje. Można też odwiedzić wyspę Monuriki znaną z filmu Castaway: Poza Światem, o rozbitku, który na samotnej wyspie na oceanie walczy o przetrwanie.

A jeśli czysto nadmorskie rozrywki jakimś cudem wam się znudzą, wybierzcie się na Taveuni. Ta wyspa pokryta niemal w całości gęstym, tropikalnym lasem oferuje kilka szlaków pieszych. Na spacerowych wycieczkach na Taveuni można nacieszyć oczy soczystą zielenią drzew, a uszy wyrazistymi dźwiękami dżungli. Szlaki zaprowadzą was też do niesamowitych wodospadów.

Warto poświęcić też choć na kilka dni na odwiedzenie miast Fidżi. W Nadi, gdzie znajduje się międzynarodowe lotnisko można zobaczyć olbrzymią i niewiarygodnie kolorową hinduistyczną świątynię. Położona kilka godzin drogi od Nadi autobusem stolica Fidżi - Suva - to z kolei tętniące życiem, wielokulturowe miasteczko. Można tu zwiedzić parlament Fidżi, spędzić noc na szaleństwie w barach i klubach, rozkoszować się okolicznymi ogrodami i tropikalnymi lasami lub wybrać na mecz rugby. Ewentualnie przejść się na targ rybny. Jeśli natomiast stęsknicie się znów za wodnymi rozrywkami, w kanionie rzeki Navua organizowany jest rafting, macie więc okazję przepłynąć się w otoczeniu niesamowitych, stromych skał.

Taki wyjazd na Fidżi to z pewnością jedyne w swoim rodzaju doświadczenie. Wszelkiego rodzaju rozrywki czekają na turystów na wyspach, a ponieważ wyjazd taki jest dużym wyzwaniem organizacyjnym, raczej nie należy spodziewać się wszędzie tłumów turystów. Można rozkoszować się wszystkim co najlepsze na Fidżi w spokojnej i zrelaksowanej atmosferze, z poczuciem bycia na końcu świata.